572 223 200 \ 572 223 222

Zima to najlepszy czas na chirurgię plastyczną

Zima to, wiadomo – święta, Nowy Rok, ferie, narty, zimowe leniuchowanie. To także możliwość odprężenia się i zadbania o wygląd. Bo okazuje się, że okres zimowy najbardziej sprzyja zabiegom chirurgii plastycznej, więc jeśli planujecie taką operację, to nadchodzące tygodnie są idealne, aby zrealizować te plany.

Korekcja nosa, plastyka powiek, albo małżowin usznych, liposukcja, powiększenie piersi – wszystkie te korekty chirurgiczne najlepiej wykonać w zimnych porach roku, ponieważ sprzyjają one procesowi gojenia tkanek.

I chociaż obecne standardy leczenia oraz postęp w wyposażeniu technicznym klinik sprawiają, że chirurgia plastyczna jest minimalnie inwazyjna i dostępna przez cały rok, jest wiele powodów, aby zabiegi te wykonać właśnie zimą:

► Według lekarzy plastyków, leczenie pooperacyjne jest łatwiejsze i lepiej tolerowane późną jesienią i zimą.

► Latem zakładamy odkryte ubrania, które utrudniają ukrycie świeżych blizn pooperacyjnych na odsłoniętych częściach ciała. Ubrania zimowe niezawodnie skrywają efekty interwencji – czujemy się bardziej komfortowo, kiedy proces gojenia odbywa się tylko pod naszym i medycznym nadzorem, bez dostępu niczyich, wścibskich oczu.

► Okres świąteczno-noworoczny to najlepszy czas na chirurgię plastyczną, ponieważ pozwala na racjonalne wykorzystanie dni wolnych od pracy, bez dodatkowego urlopu, a święta, oprócz świętowania, spędzić na spokojnej rekonwalescencji.

► Po wykonaniu niektórych operacji, jak plastyka nosa, uszu, mammoplastyka, w celu uniknięcia komplikacji, zaleca się pacjentowi powstrzymanie się od ekspozycji na słońce.  Takie zalecenie może obowiązywać nawet kilka miesięcy(!). Oznacza to, że lepiej wykonywać te operacje na długo przed sezonem letnim, aby nie było konieczności odmawiania sobie przyjemności letnich kąpieli słonecznych.

► Uzyskanie szczupłej sylwetki metodą liposukcji także lepiej wykonać zimą, ponieważ oprócz zakazu opalania się, niewskazane jest długie siedzenie, na przykład podczas jazdy autem, czy lotu samolotem. Oznacza to, że pozbycie się dodatkowych centymetrów w biodrach lepiej wykonać zimą, na kilka miesięcy przed długimi, letnimi podróżami.

► Zima to okres, kiedy częściej dopada nas stres i depresja, napędzane brakiem ciepła i światła słonecznego. Chirurgia plastyczna może być rodzajem psychicznego wytchnienia i radości, pierwszym krokiem do szczęśliwych zmian w życiu, czasem, w którym zadbamy po prostu o siebie, odpoczniemy od codziennych obowiązków i odzyskamy siły.

► I na koniec – zabieg chirurgii plastycznej może być niezwykłym prezentem dla bliskiej osoby.

Najlepsze inwestycje, to inwestycje w siebie. Moda na atrakcyjny wygląd, młodość, nie przemija. Pewność siebie, wysoka samoocena, dobry nastrój – wszystko to warte jest, aby udać się do specjalisty chirurgii plastycznej i zdecydować na dawno planowany zabieg.

Cennik zabiegów w PJ-MED

© 2017-2019 PJ-MED. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Tremark Sp. z.o.o.