572 223 200 \ 572 223 222

Usuwanie zmian skórnych

Każdy człowiek posiada na swoim ciele zmiany w postaci dużych lub małych znamion, brodawek, albo tzw. pieprzyków. Podczas kiedy te małe przydają czasem urody, duże zmiany znamionowe mogą wywołać negatywne skutki. Ponadto pojawianie się nowych i ich wzrost, może wskazywać zmianę nowotworową.

W rdzeniu pieprzyka nagromadzony jest pigment, który jest wrodzonym defektem skóry lub łagodnym nowotworem nabytym. Pieprzyk może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, w tym także na błonach śluzowych. Istnieje wiele rodzajów znamion – niektóre mogą być niewygodne, zwłaszcza te umiejscowione np. pod pachą, w pachwinie, albo pod kolanem, inne mogą po prostu szpecić, ale zdarzają się takie, które są niebezpieczne dla ich właścicieli.

Z wyglądu, pieprzyki mogą być płaskie, albo wypukłe, w kolorze od żółtego do czarnego, mogą też rosnąć na nich włosy. Rozmiary wahają się od frakcji o średnicy od milimetra do dziesiątek centymetrów.

Osoby z licznymi pieprzykami na skórze, powinny unikać długiego przebywania na słońcu, zwłaszcza, jeśli pojawiają się one spontanicznie i znikają bez wyraźnego powodu. Natomiast kiedy pieprzyki zaczynają się zmieniać – uwypuklać się lub wgłębiać, swędzieć, szczypać, powiększać lub zmniejszać, należy bez zwłoki udać się na wizytę do lekarza.

© 2017-2019 PJ-MED. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Tremark Sp. z.o.o.