572 223 200 \ 572 223 222

Plastyka powiek

Blepharoplastyka to inaczej chirurgia plastyczna poprawiająca kształt i wygląd powiek, dzięki czemu pacjenci mogą wyglądać młodziej, pozbyć się zmęczonego wyglądu oczu, albo umożliwić ich pełne otwarcie.

Głównymi wskazaniami do plastyki powiek są:

– opadająca powieka

– worki pod oczami

– zmiany skórne powiek związane z wiekiem

– wyraźne zmarszczki wokół oczu

Podczas operacji na powiece górnej, chirurg wykonuje nacięcie wzdłuż naturalnego załamania, natomiast w przypadku powieki dolnej, nacięcie wykonuje się tuż poniżej linii rzęs. Plastyka powieki górnej i dolnej jest zabiegiem ambulatoryjnym, niewymagającym hospitalizacji, wykonywanym zwykle w znieczuleniu miejscowym. Należy jednak pamiętać, że po operacji mogą wystąpić zaburzenia w polu widzenia, dlatego w tym dniu  pacjenci odczuwają trudności z samodzielnym przemieszczaniem, a prowadzenie samochodu jest niemożliwe.

Po zabiegu niezwykle ważna jest higiena oczu. Po około 5-7 dniach zdejmowane są szwy, ale jeszcze przez jakiś czas należy unikać bezpośredniego działania światła słonecznego, dlatego w czasie rekonwalescencji zaleca się noszenie ciemnych okularów przeciwsłonecznych. Pod koniec drugiego tygodnia obrzęk i siniaki prawie całkowicie znikają. Jednak ostateczny efekt operacji widoczny będzie po około 3-5 miesiącach.

© 2017-2019 PJ-MED. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Tremark Sp. z.o.o.