572 223 200 \ 572 223 222

Mezoterapia w służbie medycyny estetycznej

Mezoterapia jest coraz chętniej i coraz częściej wybieranym zabiegiem kosmetycznym. Jedna procedura mezoterapii może dać lepszy efekt niż miesiące używania najlepszego kremu(!).

Zabieg polega na ostrzyknięciu skóry substancjami czynnymi. Są to głównie preparaty witamine, kwas hialuronowy lub leki. Składniki te znajdujemy w większości kremów kosmetycznych, serum i masek. Jednak przy tradycyjnym sposobie stosowania, substancje czynne nie wnikają głęboko w skórę, więc działają wyłącznie na jej powierzchnię. Tymczasem to stan głębokich warstw skóry właściwej decyduje o tym, jak ona wygląda. Mezoterapia pozwala dostarczyć niezbędne substancje bezpośrednio do miejsca przeznaczenia.

Efekt procedury wynika z dwóch czynników:

– po pierwsze z bezpośredniego działania substancji czynnych zastosowanych podczas zabiegu

– po drugie z efektu mechanicznego oddziaływania igły do iniekcji. Podczas zabiegu skóra otrzymuje wiele drobnych i gęstych nakłuć. To pobudza komórki, zmuszając je do aktywnego wytwarzania substancji niezbędnych do regeneracji, poprawia mikrokrążenie krwi i oddychanie komórkowe.

Efekt mezoterapii zależy od preparatu użytego do zabiegu, a to z kolei uzależnione jest od problemu, z jakim przychodzi pacjent. Suchość skóry, drobne zmarszczki, łysienie, trądzik różowaty, rozszerzone pory, a nawet cellulit można leczyć wykorzystując do tego celu mezoterapię.

Zabieg może wykonać każdy. W wieku młodzieńczym pomoże w walce ze skutkami trądziku. Po 20 roku życia można stosować mezoterapię w celu nawilżenia skóry, zwalczania pigmentacji oraz wczesnych objawów fotostarzenia. Mezoterapia jest niezbędna po głębokich peelingach i dermabrazji. Znacznie poprawia działanie tych procedur oraz przyspiesza regenerację.

Nie ma górnego progu wieku dla wykonania mezoterapii. Należy jednak pamiętać, że efekty u 60, czy 70-latka nie będą tak widoczne, jak w przypadku pacjentów w młodszym wieku.

Główne zalety mezoterapii to szybki i długotrwały efekt – widoczny po pierwszej sesji i utrzymujący się od sześciu miesięcy do roku.

Mała lista przeciwwskazań sprawia, że procedura jest dostępna niemalże dla każdego. Za pomocą mezoterapii można rozwiązać większość najczęstszych problemów skórnych. I na koniec – mezoterapia nie wymaga rehabilitacji, jest to procedura, która może być wykonana w dowolnym czasie, bez szczególnych przygotowań, ani specjalnego planowania.

Cennik zabiegów medycyny estetycznej

© 2017-2019 PJ-MED. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Tremark Sp. z.o.o.