572 223 200 \ 572 223 222

Liposukcja – skuteczna metoda modelowania ciała

Liposukcja jest rodzajem operacji plastycznej, polegającej na usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała (np. brzucha, bioder, pośladków, ud, ramion, podbródka).

Jest to skuteczny zabieg modelujący sylwetkę, jednak nie jest metodą odchudzania, dlatego liposukcję można rozważać w przypadku osób, które z różnych powodów nie są w stanie aktywnością fizyczną i dietą wymodelować problematycznych partii ciała.

W porównaniu z innymi metodami pozbywania się tkanki tuszowej, liposukcję wyróżnia to, że:

  1. operacja pozwala na stałe pozbycie się komórek tuszowych z miejsc, w których uległy zbytniemu nagromadzeniu, ponieważ komórki tłuszczowe nie odradzają się w miejscach, z których zostały usunięte w trakcie zabiegu liposukcji.
  2. operacja nie pozostawia blizn na skórze.
  3. przygotowania, ani późniejsza rekonwalescencja nie wymaga drakońskich diet i ćwiczeń, jak w przypadku innych metod modelowania ciała.
  4. powikłania pooperacyjne zdarzają się bardzo rzadko.

Po zabiegu wskazane jest noszenie odzieży kompresyjnej. Powrót do codziennych czynności możliwy jest po ok. 4-7 dniach. Ból w czasie rekonwalescencji jest nieznaczny. Siniaki znikają przed upływem 2 tygodni, obrzęki utrzymują się do miesiąca (w zależności od wielkości obszaru zabiegu). Dopiero po ustąpieniu obrzęków, pacjent może w pełni cieszyć się efektami operacji.

Ceny zabiegów w PJ-MED

© 2017-2019 PJ-MED. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Tremark Sp. z.o.o.