572 223 200 \ 572 223 222

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych


Laserowa procedura jest szybkim, efektywnym i ambulatoryjnym zabiegiem usuwania:

  • żył odpiszszelowych wielkich
  • żył odpiszczelowych mniejszych
  • żył siatkowych
  • żył przeszywających
  • pajączków
  • owrzodzeń naczyniowych
  • innych

Technika endo-żylnego leczenia niewydolności żył kończyn dolnych z wykorzystaniem systemu laserowego jest skuteczna i bezpieczna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i można  go przeprowadzić  zarówno w  warunkach ambulatoryjnych jak i na sali operacyjnej. Technika endo-żylna nie zostawia blizn, minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz bólu po-zabiegowego. Pacjenci doceniają doskonałe efekty kliniczne i estetyczne operacji.

Zadzwoń już teraz:

572 223 200 lub 572 223 222

Jak działa urządzenie laserowe ELVeS:

Specjalny laser emituje wiązkę promieniowania o odpowiedniej dobranej energii i długości fali. Prowadzi to do koagulacji czyli obkurczenia się ścianek naczynia i jego zamknięcia. W przypadku dużych żył specjalna końcówka lasera wprowadzana jest bezpośrednio do żyły poprzez niewielkie nacięcie. Następnie podawane jest znieczulenie miejscowe, które pełni także funkcję ochronną dla otaczających żyłę tkanek.

Zabieg trwa 30-45 minut. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności (z wyjątkiem ćwiczeń fizycznych). Zazwyczaj przeprowadza się zabieg na jednej kończynie, chociaż można przeprowadzić zabiegi na obu kończynach w tej samej sesji. U pacjentów posiadających zmiany żylakowate, często występują równocześnie teleaniektazje czyli „pajączki”. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Za pomocą tej techniki można usuwać płytko położone naczynia do 1.5 mm średnicy.

Zabieg ten można przeprowadzać u pacjentów zażywających leki przeciwzakrzepowe lub z niewydolnym krążeniem. Przy większych odgałęzieniach żylnych, przez kilka dni należy stosować kompreso-terapię. Żyły w leczonym obszarze znikają po ok. 8 dniach bez nawrotów w rocznej obserwacji. W przypadku żylaków należy wykonać USG żył z Dopplerem, co pozwoli ocenić stan żył głębokich.

Leczenie ran owrzodzeń żylakowatych jest alternatywną, wolną od efektów ubocznych metodą ich leczenia.

Światło laserowe jest dobrze znanym czynnikiem przyspieszającym gojenie ran w warunkach zredukowanego mikro-krążenia. Jego działanie powoduje stymulację rozrostu komórek. Efekt foto-stymulacji jest szczególnie widoczny u pacjentów ze stopą cukrzycową.

style=

PJ-MED SZPITAL

ul. Waflowa 7a

02-971 Warszawa

© 2017-2018 PJ-MED. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Tremark Sp. z.o.o.